Tabletki poronne zestaw 12+1 (mifepriston + mizoprostol)

(9 opinii klienta)

680,00 

W skład zestawu wchodzi:

1 tabletka Mifepristone (RU-486)
12 tabletek Misoprostol

Czas dostawy: do 2-3 dni roboczych
Dyskretne opakowanie, nie zdradzające zawartości

+ Konsultacja lekarska
+ Instrukcja stosowania leków przetłumaczona na język polski
+ Wsparcie w trakcie trwania kuracji

Opis

Aborcja farmakologiczna jest powszechnie stosowaną metodą w większości krajów na świecie w celu przerwania niechcianej ciąży. Jest to najpopularniejszy sposób na usunięcie ciąży a tabletki poronne uznawane są za jedne z najskuteczniejszych środków do wywołania poronienia. Tabletki poronne w rękach młodej kobiety Metoda ta jest legalna w wielu krajach, w tym również w Polsce, gdzie można zamówić te leki na własny użytek, zgodnie z obowiązującym prawem.

Niewątpliwą zaletą tabletek wczesnoporonnych jest ich atrakcyjna cena, co sprawia, że aborcja medyczna jest dostępna dla większości kobiet niezależnie od ich statusu materialnego. Co więcej, procedurę można przeprowadzić w domu, bez konieczności udania się do lekarza. Fakt ten wpływa bardzo pozytywnie na psychikę osób poddających się aborcji.

Zastosowanie tabletek poronnych jest procedurą dość prostą i bezpieczną. Zabieg jest nieinwazyjny, a ryzyko powikłań jest niewielkie.

Badania wykazują, że w krajach, gdzie aborcja jest legalna, tabletki poronne są najpopularniejszą metodą przerywania ciąży, pozwalającą na wywołanie poronienia w sposób identyczny jak w przypadku naturalnego poronienia. Aborcja wykonana tą metodą może być przeprowadzona do 10. tygodnia ciąży. Co prawda tabletki wczesnoporonne działają również w późniejszym okresie, lecz ze względu na zwiększone ryzyko powikłań takie zabiegi są wykonywane w szpitalach lub klinikach aborcyjnych pod nadzorem lekarzy.

Czym są tabletki poronne

Tabletki poronne składają się z dwóch różnych leków. Pierwszy z nich, mifepriston, kończy ciążę poprzez blokowanie hormonu progesteronu, który jest niezbędny do utrzymania ciąży. Drugi lek, mizoprostol, powoduje skurcze macicy, krwawienie i wydalenie ciąży, naśladując naturalny proces poronienia.

Sposób działania leków

Tabletki poronne powodują wydalenie zarodka z organizmu kobiety. Zabieg wiąże się z silnymi skurczami macicy oraz często obfitym krwawieniem dlatego dobrze przed zabiegiem zaopatrzyć się w chłonne podpaski. Składniki zawarte w tabletkach wczesnoporonnych blokują receptory progesteronu, który jest niezbędny do utrzymania ciąży. Po zażyciu leków i spadku poziomuhormonu dochodzi do poronienia. Jest ono identyczne z naturalnym. Jeśli konieczna jest interwencja medyczna, lekarz nie będzie w stanie odróżnić poronienia spowodowanego tabletkami od naturalnego.

Przebieg zabiegu z użyciem tabletek wczesnoporonnych

Proces aborcji farmakologicznej z użyciem tabletek aborcyjnych zazwyczaj przebiega według następującego schematu:

 1. Konsultacja lekarska: Pierwszym krokiem jest skonsultowanie się z lekarzem, który oceni stan zdrowia i potwierdzi odpowiednią datę ciąży oraz brak przeciwwskazań do stosowania tabletek poronnych.
 2. Przyjęcie mifepristonu: Pacjentka zażywa mifepriston, który działa na blokuje progesteron, niezbędny do utrzymania ciąży. Ten lek jest podawany w formie doustnej.
 3. Przyjęcie mizoprostolu: Około 24 do 48 godzin po przyjęciu mifepristonu, pacjentka stosuje drugi lek – mizoprostol (najczęściej w postaci tabletek podjęzykowych). Mizoprostol powoduje skurcze macicy i wywołuje krwawienie oraz wydalenie zarodka.
 4. Monitorowanie: Po przyjęciu mizoprostolu, pacjentka powinna sprawdzać czy nie występują u niej niepokojące skutki uboczne stosowania leków. Poważne komplikacje zdarzają się niezwykle rzadko a cały zabieg uważany jest za wyjątkowo bezpieczny, jednak należy mieć świadomość możliwych zagrożeń (np. zbyt długie i obfite krwawienie).
 5. Kontrola po zabiegu: Po określonym czasie od przyjęcia tabletek poronnych, pacjentka powinna przeprowadzić badanie USG lub test ciążowy w celu potwierdzenie skuteczności kuracji poronnej.

Do typowych skutków ubocznych zabiegu należą:

 • silne skurcze
 • krwawienie
 • nudności
 • bóle brzucha
 • zawroty głowy.

Kto nie powinien stosować tabletek poronnych

Choć tabletki poronne są stosowane w celu przerywania ciąży, istnieją pewne sytuacje, w których nie powinny być one stosowane. Oto kilka przykładów, kiedy stosowanie leków może być niezalecane:

 • Zbyt zaawansowana ciąża: Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj skuteczne w ciąży w jej wczesnym stadium, (zazwyczaj do 10. tygodnia). Po przekroczeniu tego okresu, skuteczność tabletek może być znacznie mniejsza.
 • Występowanie pewnych stanów zdrowotnych: Istnieją pewne warunki zdrowotne, w których stosowanie tabletek poronnych może być niebezpieczne lub niewskazane. Należą do nich niekontrolowane zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nerek lub wątroby w zaawansowanym stadium, ciężka niewydolność serca, zaawansowane schorzenia układu oddechowego lub nadciśnienie tętnicze niekontrolowane lekami.
 • Wcześniejsze alergie lub nieprawidłowe reakcje na składniki leków: Jeśli pacjentka wcześniej miała alergiczne reakcje na mifepriston, mizoprostol lub inne składniki leków, nie powinna ich stosować.
 • Ciąża pozamaciczna: Tabletki poronne nie są odpowiednie w przypadku ciąży pozamacicznej, czyli gdy zarodek zagnieżdża się poza macicą, najczęściej w jajowodzie. Tego rodzaju ciąża wymaga natychmiastowej interwencji medycznej, zazwyczaj w postaci operacji.
 • Brak dostępu do opieki medycznej: Ze względu na pewne (choć niewielkie) ryzyko powikłań, stosowanie leków powinno odbywać się w niedużej odległości od placówki medycznej (max 1 godzina drogi).

W każdym przypadku, jeśli kobieta ma wątpliwości dotyczące stosowania tabletek poronnych lub ma jakiekolwiek istniejące schorzenia, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł dostarczyć indywidualnych porad.

Dostępność i cena tabletek poronnych

Dostępność środków poronnych może się różnić w zależności od kraju i obowiązującego prawa. W niektórych z nich tabletki są dostępne bez recepty w aptekach, podczas gdy w innych wymagana jest konsultacja medyczna i recepta.

Cena tabletek poronnych również może się różnić w zależności od regionu i dostawcy. W niektórych przypadkach, organizacje non-profit lub instytucje zdrowia publicznego mogą dostarczać tabletki poronne za darmo lub po niższych cenach dla osób o ograniczonych zasobach finansowych.

Ważne jest, aby pamiętać, że zakup i stosowanie tabletek poronnych poza legalnymi i bezpiecznymi kanałami może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentki. Zawsze warto skonsultować się z odpowiednim personelem medycznym, który może udzielić profesjonalnej pomocy i zapewnić bezpieczne warunki przeprowadzenia aborcji farmakologicznej.

Więcej informacji na temat aborcji farmakologicznej znajdziesz w sekcji najczęściej zadawanych pytań.

Informacje dodatkowe: https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/278968/9789241550406-eng.pdf

Tabletki poronne zestaw 12+1 (mifepriston + mizoprostol)

9 opinii dla Tabletki poronne zestaw 12+1 (mifepriston + mizoprostol)

 1. Małgorzata

  Zamówienie przyszło błyskawicznie, wszystko dokładnie zgodne z opisem i, co najważniejsze, okazało się wybawieniem w trudnej sytuacji, która nie dawała mi spokoju. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy to naprawdę działa, mogę śmiało powiedzieć, że działanie jest w 100% takie jak piszą. Już po pierwszej dawce poczułam dość mocny ból brzucha, (stosowałam środki przeciwbólowe i ciepłe okłady ale nie jest to konieczne). Tuż po zażyciu ostatniej dawki rozpoczęły się silniejsze bóle oraz intensywne krwawienie, ale to wszystko szybko minęło. Drugiego dnia zostało tylko delikatne krwawienie, prawie niezauważalne. Chciałabym serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie…

 2. Karolina

  Wszystko zgodne z opisem. Tabletki w blistrach. Wczoraj zażyłam mifepriston a dzisiaj biorę mizoprostol. Krwawienie jest już dość intensywne ale to dobrze bo znaczy że organizm się oczyszcza.

 3. Malutka

  Jeśli któraś z was zastanawia się czy to działa to mogę śmiało powiedzieć że dla mnie było dużo łatwiejsze niż się na początku spodziewałam. Zaraz po pierwszej dawce misoprostolu odczułam bóle brzucha ale dzięki lekom przeciwbólowym i okładom termicznym mogłam sobie z nimi poradzić. Po przyjęciu ostatniej dawki zaczęły się mocniejsze bóle oraz krwawienie ale szybko przeszło i teraz czuję się znacznie lepiej.

 4. Paulina

  Zdecydowanie 5 gwiazdek. Wszystko odbyło się mega sprawnie i super szybko 🙂

 5. Dominika

  Ból taki sam jak miesiączkowy, krwawienie zaczęło się jakieś 2 godziny po drugiej dawce Cytotecu czyli ok 16 wczoraj. dzisiaj prawie nic już nie leci. Jestem dobrej myśli.

 6. Milagros

  w koncu sie udalo! zamawialam wczesniej na innej stronie i dostalam podrobione leki a tutaj są takie jak powinny i dzialaja

 7. Gerber19

  Polecam! Kuracja udana! Dziękuję za pomoc!

 8. Agieszka

  Zamówienie tabletek było dość proste, a dostawa nie trwała długo. Kurację zaczęłam jak byłam w pracy bo z tego co się dowiedziałam mifepriston nie daje żadnych skutków ubocznych i rzeczywiści tak było, zupełnie nic nie odczułam po przyjęci tego leku. Drugiego dnia, po zastosowaniu mizoprostolu było już całkiem inaczej, pojawiły się skurcze, biegunka i gorączka oraz dość intensywne krwawienie. Ból był do zniesienia ale podobno każdy reaguje inaczej więc dobrze zaopatrzyć się w jakieś tabletki przeciwbólowe. Po ostatniej dawce ból się zmniejszył, a krwawienie ustąpiło choć delikatne plamienie występuje do teraz a jestem 5 dni po zabiegu, ale to standard przy tego typu lekach.

 9. Andygirl

  Konsultacja troche czasu zajmuje ale i tak polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę