Jakie leki przeciwbólowe możesz stosować?

 

Podczas aborcji farmakologicznej, czyli stosowania tabletek aborcyjnych do zakończenia ciąży, można użyć środków przeciwbólowych w celu łagodzenia bólu i dyskomfortu. Poniżej przedstawiam kilka powszechnie stosowanych środków przeciwbólowych.

  • Paracetamol: Jest to jeden z najczęściej stosowanych specyfików. Może pomóc w łagodzeniu bólu i gorączki.
  • Ibuprofen: Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Może pomóc w złagodzeniu bólu i zmniejszeniu stanu zapalnego.
  • Paracetamol z kodeiną: W niektórych przypadkach, gdy ból jest silniejszy, zaleca się przyjęcie paracetamolu w połączeniu z niską dawką kodeiny. Kodeina jest opioidem o słabszym działaniu przeciwbólowym.

Leki rozkurczowe, takie jak No-Spa, nie powinny być stosowane podczas aborcji farmakologicznej. Misoprostol, który jest używany w tym procesie, działa na skurcze macicy, które są niezbędne do wydalenia produktów ciąży. Zastosowanie leków rozkurczowych może zakłócić proces aborcyjny i utrudnić skuteczne usunięcie ciąży. Dlatego ważne jest, aby unikać leków rozkurczowych takich jak No-Spa w trakcie aborcji farmakologicznej z wykorzystaniem tabletek wczesnoporonnych.

Żródło: Livshits A., Machtinger R., David L.B., Spira M., Moshe-Zahav A., Seidman D.S.; Ibuprofen and paracetamol for pain relief during medical abortion: a double-blind randomized controlled study; Fertility and Sterility; 91 (5); 1877 – 1880

Produkty

Przewiń na górę