Jak stosować tabletki poronne?

 

Aby zakończyć ciążę, należy stosować leki zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Pierwszym krokiem jest połknięcie jednej tabletki Mifepristonu. Ten lek blokuje produkcję progesteronu, hormonu niezbędnego do utrzymania ciąży.
  2. Po upływie 24 godzin należy umieścić cztery tabletki Misoprostolu pod językiem i trzymać je tam przez co najmniej 30 minut, aż się rozpuszczą. Po upływie tego czasu należy wypluć wszelkie pozostałości tabletek.
  3. Jeśli posiadasz dodatkowe tabletki Misoprostolu i masz wątpliwości, czy aborcja już się rozpoczęła, trzy godziny po przyjęciu pierwszej dawki Misoprostolu należy umieścić dwie dodatkowe tabletki pod językiem i trzymać je tam przez 30 minut, aż się rozpuszczą. Następnie należy wypluć wszelkie pozostałości tabletek. Jeśli krwawienie wciąż się nie rozpoczęło i masz więcej tabletek Misoprostolu, możesz kontynuować przyjmowanie dwóch tabletek co trzy godziny, ale nie więcej niż pięć dawek Misoprostolu w sumie.

Ważne jest, aby Misoprostol umieścić pod językiem, ponieważ w ten sposób utrudniasz wykrycie leku lub jego pozostałości, gdyby konieczne było udanie się do szpitala. Nie istnieją testy które pozwalałyby wykryć obecność Mizoprostolu we krwi, więc nie można udowodnić, że kobieta próbowała przeprowadzić aborcję farmakologiczną tabletkami poronnymi.

Produkty

Przewiń na górę